Veteriner Hizmetleri

Geçici Hayvan Bakımevi 2023 yılında 1675 can dostu tedavi etti

Kırklareli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2023 yılında da sokaktaki can dostlar için titiz çalışmalar yürüttü. Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı açıklamada, “Geride bıraktığımız yılda, geçici bakımevimizde 1675 can dostumuzu tedavi ettik. 262 kedi, 361 köpek olmak üzere toplam 623 dostumuzu kısırlaştırdık. Müdürlüğümüz personeli, hem eğitim anlamında, hem de dünya görüşü olarak buradaki görevini layıkıyla yerine getiriyor. Yeni yılda da bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma ve hayvansever dostlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

İBB’den Kırklareli Geçici Hayvan Bakımevi’ne destek

Kırklareli Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalarına yoğun bir programla devam ediyor. Saldırgan sokak hayvanlarının vatandaş ihbarlarından da yola çıkarak takibi ve bakımevine alınması, rehabilitasyon, tedavi, kısırlaştırma ve çip takma işlemleri itinayla gerçekleştiriliyor.

Özellikle, kısırlaştırma konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler de, Kırklareli’ne gelerek, çalışmalara iştirak ediyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sokak hayvanlarıyla ilgili şikayetleri minimuma indirecek çalışmaları vakit kaybetmeden hayata geçirdiklerini kaydederek; “Hem can dostlarımızın güvenliği, hem de vatandaşlarımızın sıkıntılarına çözüm bulabilmek adına, ilk olarak kısırlaştırma çalışmalarımıza daha fazla ağırlık verdik. Daha önce de belirttiğim gibi, ilimizdeki bu popülasyonun artış nedeni, köylerden şehrimize bırakılan can dostların varlığından kaynaklanıyor. Bunu kontrol altında tutmaya ve kısırlaştırmayı büyük çaplı sürdürmeye kararlıyız. İstanbul Büyükşehir Belediyemizden de ekipler gelerek bizlere destek oldular. Ben sayın Ekrem İmamoğlu’na ve kentimize konuk olarak bizlere destek olan ekiplere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.